Roulette Online PRO
Belajar rolet · Peraturan · 6 min

Peraturan rolet En Prison

“Dalam penjara”: taruhan sama ratataruhanTaruhan sama rataMerah/hitam, ganjil/genap, tinggi/rendah. 18 nombor, membayar 1:1.Baca sepenuhnya → yang terkena sifar mendapat satu putaran lagi dan bukannya kalah.

Jawapan ringkas

Dalam rolet en prison, cip anda dipegang; jika putaran seterusnya menang, anda mendapat kembali nilai taruhan (tanpa bayaran kemenangan). Dari segi matematik, hampir sama dengan la partage: kelebihan kira-kira 1.35%.

terpakai pada
taruhan sama rata
pada sifar
nilai taruhan dipegang satu putaran
kelebihan
≈ 1.35%
sifar kedua
peraturan kasino berbeza-beza

Urutan

SifarrodaSifarPoket hijau tunggal yang tidak diliputi taruhan sama rata, sedozen atau lajur; punca kelebihan kasino. Juga: sifar tunggal, 0.Baca sepenuhnya → muncul. CipwangCipToken yang mewakili amaun tetap, diletakkan pada susun atur taruhan untuk membuat taruhan. Juga: check.Baca sepenuhnya → merahtaruhanMerahTaruhan sama rata pada 18 nombor merah. Bahasa Perancis: rouge.Baca sepenuhnya → $10 anda tidak disapu; pengedar meletakkan penanda padanya, atau menggelongsorkannya ke garisan petak, untuk menunjukkan bahawa ia dipenjarakan. Putaran seterusnya dimainkan. Merah: cip dilepaskan dan dipulangkan kepada anda, $10, tanpa bayaran kemenangan. HitamtaruhanHitamTaruhan sama rata pada 18 nombor hitam. Bahasa Perancis: noir.Baca sepenuhnya →: cip kalah. Sifar sekali lagi: peraturan kasino berbeza-beza. Sesetengah kasino memulangkan separuh (sebenarnya la partageperaturanLa PartagePeraturan Perancis: apabila sifar muncul, separuh nilai taruhan sama rata dipulangkan. Mengurangkan kelebihan kasino pada taruhan itu kepada 1.35%.Baca sepenuhnya →), sesetengahnya membiarkannya dipenjarakan untuk satu putaran lagi, dan beberapa kasino menghilangkannya terus.

Perjalanan cip melalui penjara
Putaran 1, sifar

Sifar muncul. $10 anda pada merah ditanda “en prison”.

Putaran 2, merah

Cip dilepaskan. $10 kembali, tanpa bayaran kemenangan. Bersih bagi dua putaran: $0.

Putaran 3, hitam

Cip kalah. Bersih: −$10.

Putaran 4, sifar

Bergantung pada kasino: kekal dipenjarakan, separuh dipulangkan, atau kalah.

Pengiraan

Pada putaran selepas sifar, cip yang dipenjarakan memenangi semula nilai taruhannya dengan kebarangkalianmatematikKebarangkalianKebarangkalian sesuatu hasil, daripada 0 hingga 1 atau 0% hingga 100%. Satu nombor: 1/37 = 2.70%.Baca sepenuhnya → 18/37 dan kalah dengan kebarangkalian 18/37 (mengabaikan kes sifar kedua). Oleh itu nilai jangkaannyamatematikNilai jangkaanHasil purata bagi setiap taruhan dalam jangka panjang. −1/37 daripada nilai taruhan untuk setiap taruhan Eropah piawai.Baca sepenuhnya → kira-kira separuh daripada nilai taruhan, sama seperti la partage yang segera memulangkan separuh. Jika sifar kedua menghilangkan cip, en prisonperaturanEn PrisonPeraturan Perancis: apabila sifar muncul, taruhan sama rata ditahan untuk putaran berikutnya dan bukannya kalah. Mengurangkan kelebihan kasino pada taruhan itu kepada separuh.Baca sepenuhnya → adalah sedikit lebih buruk daripada la partage: 1.39% berbanding 1.35%. Jika sifar kedua hanya mengekalkan cip itu dalam penjara untuk satu putaran lagi, kedua-duanya sama. Dalam peraturan Perancis yang ketat, sifar kedua menghantar cip satu aras lebih dalam, dan cip itu kemudian memerlukan dua kemenangan untuk keluar: 1.37%. Bezanya cukup kecil untuk diabaikan ketika memilih meja.

peraturan sifar keduakelebihan taruhan sama rata
cip kekal dipenjarakan1.35%
separuh dipulangkan1.35%
cip masuk satu aras lebih dalam1.37%
cip kalah1.39%
tiada en prison langsung2.70%

Mengapa peraturan ini wujud

Rolet en prison ialah yang lebih lama daripada dua peraturan Perancis dan merupakan ihsan kepada pelanggan tetap di kasino spa abad ke-19. La partage ialah ringkasan moden: nilai sama, tiada catatan kira-kira, tiada pertikaian tentang cip yang tertinggal di atas garisan. Meja Monte Carlo pada masa dahulu membenarkan pemain memilih apabila sifar muncul; kebanyakan meja hari ini menggunakan satu peraturan secara automatik.

Bad Homburg dan kasino spaRolet Monte Carlo

Interaksi dengan peraturan anda sendiri

Jika anda bermain menggunakan henti rugistrategiHenti rugiAmaun kerugian pratetap yang menyebabkan anda menamatkan sesi.Baca sepenuhnya → atau bilangan putaran tetap, cip yang dipenjarakan ialah taruhan yang tidak anda pilih untuk dibuat pada putaran seterusnya. Ini perkara kecil, tetapi satu-satunya keadaan dalam rolet apabila meja membuat keputusan untuk anda.

Henti rugi / henti untung

Soalan

Bolehkah saya menarik balik cip yang dipenjarakan?

Tidak. Ia kekal sehingga putaran seterusnya menyelesaikannya. Sesetengah kasino membenarkan anda mengambil separuh sebaliknya, iaitu la partage melalui cara lain.

Adakah en prison terpakai kepada sedozen?

Tidak. Taruhan sama rata sahaja, seperti la partage.

Yang mana lebih baik untuk saya?

Kedua-duanya sama dalam lingkungan 0.04%. Pilih yang ditawarkan oleh meja.

Teka-teki Matematik

Cuba ini sendiri dahulu. Setiap penyelesaian dilipat; bukanya apabila anda sudah bersedia.

  1. Di bawah en prisonperaturanEn PrisonPeraturan Perancis: apabila sifar muncul, taruhan sama rata ditahan untuk putaran berikutnya dan bukannya kalah. Mengurangkan kelebihan kasino pada taruhan itu kepada separuh.Baca sepenuhnya →, taruhan sama ratataruhanTaruhan sama rataMerah/hitam, ganjil/genap, tinggi/rendah. 18 nombor, membayar 1:1.Baca sepenuhnya → yang terkena sifarrodaSifarPoket hijau tunggal yang tidak diliputi taruhan sama rata, sedozen atau lajur; punca kelebihan kasino. Juga: sifar tunggal, 0.Baca sepenuhnya → mendapat satu putaran lagi: menang memulangkan nilai taruhan, selain itu ia hilang, termasuk sifar kali kedua. Kira kelebihan kasinomatematikKelebihan kasinoBahagian setiap nilai taruhan yang disimpan kasino secara purata: 2.70% dalam rolet Eropah.Baca sepenuhnya →.

    Tunjukkan penyelesaian

    Jawapan 19/1,369, kira-kira 1.39%.

    Ambil $1 pada merahtaruhanMerahTaruhan sama rata pada 18 nombor merah. Bahasa Perancis: rouge.Baca sepenuhnya →. Ia menang terus dengan kebarangkalian 18/37: +1.

    Sifar muncul dengan kebarangkalian 1/37. Kemudian putaran seterusnya memulangkan nilai taruhan dengan kebarangkalian 18/37 (bersih 0) dan selain itu menghilangkannya. Jadi taruhan kalah dengan kebarangkalian 18/37 pada putaran pertama, ditambah 1/37 × 19/37 selepas sifar: 666/1,369 + 19/1,369 = 685/1,369.

    Nilai jangkaanmatematikNilai jangkaanHasil purata bagi setiap taruhan dalam jangka panjang. −1/37 daripada nilai taruhan untuk setiap taruhan Eropah piawai.Baca sepenuhnya →: 666/1,369 − 685/1,369 = −19/1,369 ≈ −1.39%. La partageperaturanLa PartagePeraturan Perancis: apabila sifar muncul, separuh nilai taruhan sama rata dipulangkan. Mengurangkan kelebihan kasino pada taruhan itu kepada 1.35%.Baca sepenuhnya → memulangkan separuh serta-merta dan menelan kos 1/74 ≈ 1.35%: sifar kedua itulah keseluruhan perbezaannya.

Selingan komik

Kebebasan, tetapi tanpa bayaran kemenangan.

Kebebasan, tetapi tanpa bayaran kemenangan.

Sumber

  1. Ethier, S. N. The Doctrine of Chances: Probabilistic Aspects of Gambling. Springer, 2010. Chapter 13, roulette.
  2. Wykes, A. The Complete Illustrated Guide to Gambling. Doubleday, 1964.
  3. Wizard of Odds. “Roulette Basics.” Dikemas kini 3 Ogos 2026. En prison dengan satu, dua, tiga dan aras tanpa had.
disemak 2026-09-28model: Eropah, sifar tunggalmetodologi ↗sumber ↗